Kasy fiskalne dla taksówkarzy

Kasy fiskalne dla taksówkarzy

Obecnie kasy fiskalne w swoich pojazdach muszą posiadać także taksówkarze, którzy po każdym kursie powinni wystawić swojemu klientowi paragon. Należy pamiętać, że kasa fiskalna w takim pojeździe musi spełniać odpowiednie wymagania.

Stabilne i z ładowarką samochodową

Przede wszystkim tego rodzaju kasy muszą być w pełni stabilne i mieć możliwość stałego montażu do kokpitu wewnątrz samochodu. Nie mogą być narażone na żadne drgania. Poza tym należy pamiętać, że ładowarki kas fiskalnych działają tylko przez kilka godzin, a więc logiczne jest to, że muszą dać się podłączyć do akumulatora samochodowego.

Kompatybilna z taksometrem

Kasa fiskalna w pojeździe taksówkarza musi być kompatybilna z taksometrem, do którego jest podłączana. Po rozpoczęciu kursu możemy skorzystać z dodatkowych opcji, takich jak rabat, czy anulowanie paragonu w sytuacji, kiedy klient zrezygnował z kursu. Po zakończeniu kursu taka kasa drukuje czas rozpoczęcia i zakończenia kursu, przejechaną odległość, numer taksówki, ewentualny rabat, kwotę opłaty za kurs z rozbiciem na poszczególne taryfy, a także ilość jednostek taryfowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *